Bim Personel Maaşları 2024: Çalışma Şartları, Saatleri ve Güncel Bilgiler

bim personel maaşları 2024
bim personel maaşları 2024

Bim personel maaşları 2024 yılında, çalışanın pozisyonuna ve deneyimine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İşe alım sürecinde aranan şartlar şu şekildedir:

Bim İşe Alım Şartları

 • En az lise mezunu olmak,
 • 30 yaşını tamamlamamış olmak (Yönetici ve mağaza sorumluları için geçerli değildir),
 • İletişim becerisi yüksek olmak,
 • Tercihen daha önce market sektöründe deneyim sahibi olmak,
 • Satış ve pazarlama yeteneğine sahip olmak.

Başvurular online olarak Bim İş Başvurusu sayfasından yapılmaktadır. Başvurular değerlendirildikten sonra adaylar, uygun görülenler İnsan Kaynakları tarafından aranarak mülakata çağrılırlar.

Bim Mülakat Süreci

Mülakat sürecinde genel olarak kişisel bilgilerin yanı sıra, şirket bilgisi, misyon, vizyon ve sektördeki deneyimler üzerine sorular yöneltilir.

Bim Çalışma Şartları ve Saatleri

Bim personel maaşları 2024 yılına gelince, ödenecek maaşlar asgari ücret esas alınarak belirlenmektedir. Bekar ve çocuksuz bir çalışan için asgari geçim indirimi dahil net maaş, 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 17.002,00 TL olacaktır. Ancak, genel olarak Bim personel maaşları asgari ücretin %10-15 üzerinde olmaktadır. Bu durumda ortalama net maaş 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 18.500-19.500 TL aralığında olacaktır.

Bim Personel Maaşları 2024

bim personel maaşları 2024
bim personel maaşları 2024
 • Bim Kasiyer Maaşları: 18.500-19.000 TL arası
 • Bim Part Time Maaş: 9.000-10.000 TL arası
 • Bim Müdür Maaşları: 22.000-24.000 TL arası
 • Bölge Sorumlusu Maaşları: 24.000-26.000 TL arası

Bim Personel Maaşları Ödeme Tarihleri ve Banka Bilgileri

Maaşların her ayın 10’u gibi çalışanların hesaplarına geçtiği belirtilmiştir. İşkur aracılığıyla işe girenlere İşkur süresince maaşlar Halk Bankası aracılığıyla ödenirken, İşkur ile bağlantılı olmayan çalışanlara maaşlar Garanti BBVA aracılığıyla ödenmektedir.

Benzer İçerik: Bim Su Fiyatları 2024

Bim Hakkında Diğer Bilgiler

 • BİM izin günleri: BİM, haftanın her günü açık olması nedeniyle izin politikasını esnek bir şekilde yönetir. İzinler genellikle mağaza sorumluları tarafından belirlenir. Personelin özel bir izin talebi olmazsa, haftalık izin günleri mağaza sorumluları tarafından planlanır.
 • Bim ofis çalışanı ne iş yapar?: Bim ofis çalışanları, genellikle evrak işleri ve idari görevlerle ilgilenirler. Belgelerin düzenlenmesi, maaş hesaplamaları, sekreterlik hizmetleri ve çağrı merkezi işlemleri gibi görevler ofis çalışanları tarafından titizlikle yerine getirilir.
 • Bim çalışanları kaç saat çalışıyor?: Bim vardiya saatleri saat 09.00-21.00 saatleri arasında 2 vardiya olacak şekilde belirlenir. İş Kanununa göre çalışanların haftalık çalışma süresi 45 saati geçemeyeceğinden Bim çalışanlarının da mesai süreleri bu esas alınarak belirlenir. Günlük ortalama çalışma süreleri 7,5 saattir.
 • Bim depo çalışanı ne iş yapar?: Depo çalışanları, Bim depolarında bölgesel olarak görev alırlar. Mal teslim alma, yükleme ve depo düzeninin sağlanması gibi temel görevleri titizlikle yerine getirirler.
 • Bimde gt ne demek?: GT, “Günlük Temsilci”nin kısaltmasıdır. Bim’de her mağazanın sorumlusu olan mağaza sorumlusu, izin veya mazeret nedeniyle işe gelememesi durumunda GT-Günlük Temsilci’yi belirler. GT, mağazanın geçici yetkilisi olarak görev yapar.
 • Bim Ücreti Ne Kadar?: Bim personeli maaşları genel olarak asgari ücretin biraz üzerinde ödenmektedir. Güncel maaş tutarları paylaşılmış ve pozisyonlara göre maaş aralıkları belirtilmiştir.
 • BİM Ne Mezunu Alıyor 2024?: BİM’in işe alımda aradığı genel şartlar arasında en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.
 • Bimde Gt Nedir?: GT, Bim mağazalarında kullanılan bir terim olup “Günlük Temsilci” anlamına gelir. Her mağazanın bir sorumlusu olan mağaza sorumlusu, izin ya da mazeret nedeniyle işe gelememesi durumunda GT belirler. GT, mağazanın geçici yetkilisi olarak görev yapar.

Benzer İçerik: Bim Süt Fiyatları 2024

Sonuç olarak, Bim personel maaşları 2024 yılında, pozisyon ve deneyime bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak asgari ücretin üzerinde ödenen bu maaşlar, çalışanlara çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bim, çalışanlarından en az lise mezunu olmalarını talep ederken, iletişim becerisi, deneyim ve pazarlama yeteneği gibi özellikleri de ön planda tutmaktadır.